• DSC_0328.jpg
 • Obraz223.jpg
 • 1.0.jpg
 • zdjecia szkoly 056.jpg
 • DSC03176.jpg
 • DSC03183.jpg
 • DSC03253.jpg
 • 1.1.jpg
 • Obraz 222.jpg
 • DSC03602.JPG
 • s7300032.jpg
 • DSC03197.jpg
 • DSC03151.JPG
 • DSC03149.JPG
 • DSC03209.jpg

Witamy

Utworzono: 20 lutego 2010
Gmina Boguty Pianki Odsłony: 163412

Bardzo serdecznie witamy Państwa w Gminie Boguty-Pianki położonej na Mazowszu z piękną nieskażoną przyrodą. Każdy kto chociaż raz przybędzie do gminy, powróci tu aby znaleźć spokojne pełne uroku miejsca i zaznać gościnności i szlachetności jej mieszkańców. Zapraszam przedsiębiorców, którzy znajdą uzbrojone w podstawowe media tereny inwestycyjne pod uruchamianą i rozwijaną działalność gospodarczą. Turystom odwiedzającym gminę tudzież jej byłym mieszkańcom życzę wiele przyjemnych niezapomnianych wrażeń z pobytu na terenie gminy.

                                                                                                                          

                                                                                                               Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

 20-09-2018

www.mzdw.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ogłasza postępowanie o zamówienie publiczne w trybie: Przetarg nieograniczony.

Nazwa zamówienia: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 690 na odcinku od km 13+039,86 miejscowość Boguty-Żurawie do km 14+600 miejscowość Boguty-Pianki na terenie gminy Boguty-Pianki, pow. ostrowskiego, woj. mazowieckie” - nr postępowania 159/18

Termin składania ofert: 2018-08-16 o godz 10:00:00

Wynik przetargu: Dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty

Ogłoszenie o wyborze oferty na drogę przez Boguty-Żurawie i Boguty-Pianki.pdf

Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego

Dziękujemy Zarządowi Województwa Mazowieckiego

                                                                                                               Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

 

Wnioski o udzielenie pomocy z tytułu  szkód powstałych na powierzchni uprawy w wysokości co najmniej 70% danej uprawy na powierzchni występowania tej uprawy należy składać od dnia 14.09.2018 r. do dnia 28.09.2018 r. Natomiast wnioski o udzielenie pomocy z tytułu  szkód powstałych na powierzchni uprawy w wysokości co najmniej 30% i mniej niż 70% danej uprawy na powierzchni występowania tej uprawy należy składać od dnia 26.09.2018 r. do dnia 17.10.2018 r. W przypadku nie złożenia wniosku do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowi Mazowieckiej pomoc nie zostanie udzielona pomimo oszacowania szkód. Poniżej wzór wniosku w wersji PDF oraz w wersji edytowalnej xlsx. Po ściągnięciu wniosku ze strony ARiMR proszę go wypełnić i w terminie powyższym złożyć w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowi Mazowieckiej.

- otwórz wniosek o pomoc  (format PDF)

- otwórz otwórz wniosek o pomoc (edytowalny xlsx)                                                                                                              

                                                                                                              Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

Gmina Boguty-Pianki przekazała wszystkie złożone wnioski rolników o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy do Pana Wojewody Mazowieckiego. Minister Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich ogłosił kwotę pomocy i terminy składania wniosków o udzielenie pomocy na powierzchnię  uprawy, na której wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy, obejmujące co najmniej 30% i mniej niż  70% danej uprawy.

Od dnia 26.09.2018 r. do dnia 17.10.2018 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych wystąpiły szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy, objęły co najmniej 30% i mniej niż 70% danej uprawy, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy. Stawka pomocy wynosi 500 zł na 1 ha powierzchni uprawy, na której powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi, obejmujące co najmniej 30% i mniej niż  70% danej uprawy. Formularz wniosku o udzielenie pomocy będzie dostępny na stronie internetowej  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  (www.arimr.gov.pl).

Wniosek o udzielenie pomocy należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowi Mazowieckiej. Do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód.

Informuję że rolnik którego gospodarstwo zostało dotknięte suszą zgodnie z zapisem pkt 6 „Programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych i gospodarstwach rybackich spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi” może skorzystać z dodatkowego mechanizmu pomocy stosowanego przez wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast ulg w podatku rolnym za 2018 r., na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz. 800, 1000, 1039 i 1075), w związku z suszą lub powodzią.

                                                                                                               Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

UCHWAŁA NR 107/2018 RADY MINISTRÓW z dnia 31lipca2018 r. w sprawie ustanowienia programu pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich, w których powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi.

Uchwała nr 107/2018 Rady Ministrów z 31 lipca 2018 r.

                                                                                                              Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

                   

 Decyzje Rady Ministrów w sprawie przewagi kontraktowej i suszy.

Rada ministrów podjęła decyzje w sprawie suszy więcej na ten temat w artykule zamieszczonym na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Aby przeczytać artykuł należy kliknąć poniższy link:

Decyzje Rady Ministrów w sprawie przewagi kontraktowej i suszy

                                                                                                               Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prosi rolników, aby do końca tygodnia roboczego, czyli do 20 lipca 2018 r., zgłaszali straty wywołane suszą rolniczą. Umożliwi to jak najszybsze uruchomienie pomocy dla poszkodowanych gospodarstw rolnych.

Wójt Gminy Boguty-Pianki uprzejmie prosi o składanie wniosków najdłużej  do 20 lipca 2018 do godz. 16.00  w pokoju 104 Urzędu Gminy Boguty-Pianki.

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/zglaszanie-strat-wywolanych-susza-do-konca-tygodnia/

                                                                                                               Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

 

Wyjaśnienie w sprawie załączników producenta rolnego do wniosku o oszacowanie skutków suszy.

Wyjaśnienie.pdf

                                                                                                              Wójt
                                                                                                         Józef Bogucki

 

 29.06.2018    Pierwsza pomoc dla rolników dotkniętych klęską suszy deklarowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi została zapisana na stronie (ministerstwa błąd zapisu)  ARiMR pod linkiem:

http://www.arimr.gov.pl/susza-pomoc-kleskowa.html.

Bardzo proszę w każdym przypadku wystąpienia suszy w uprawach o złożenie jak najszybciej wniosku o oszacowanie strat do Urzędu Gminy Boguty-Pianki. Jaka ostatecznie będzie pomoc dla rolników zobaczymy w końcu roku 2018.

Józef Bogucki Wójt

 

 

Minister apeluje o powoływanie komisji szacujących straty

Według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) suszą objętych jest około 4 mln ha upraw. Poszkodowani przez suszę rolnicy mogą starać się o niskooprocentowane kredyty na wznowienie produkcji rolnej, odroczenia lub umorzenia w podatku rolnym, odroczenia lub umorzenia w części lub w całości składek KRUS, odroczenia spłaty rat zaciągniętych kredytów.

Nowy minister rolnictwa podziękował też swojemu poprzednikowi za ciężką pracę w ostatnich ponad dwóch latach. Zapewnił jednocześnie, że w ciągu kilkunastu dni przedstawi pakiet propozycji  nowych rozwiązań dla rolników.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił konieczność podjęcia szybkich działań, aby możliwe było udzielenie pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia suszy.

Źródło: http://www.minrol.gov.pl

wniosek_o_oszacowanie_szkód

 

 

 

 

 

 

  


 

                                                      Wybierz język
Polish English German Italian Portuguese Russian Spanish
Zarządzanie kryzysowe
Parafia w Bogutach-Piankach
Warto wiedzieć
Pogoda