• DSC03602.JPG

I Festyn w Bogutach-Piankach

Utworzono: 15 czerwca 2011
Gmina Boguty Pianki Odsłony: 7602
W niedzielne popołudnie w plenerze przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach miało miejsce niecodzienne wydarzenie kulturalne.
Gmina Boguty-Pianki zorganizowała pierwszy wiosenny "Festyn na Świętego Antoniego". Z racji Zielonych Świątek program zorganizowany został na ludowo. Organizatorem festynu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przy wsparciu Wójta Gminy Boguty-Pianki, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Towarzystwa Nasze Boguty, Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej i Parafii Rzymsko-Katolickiej.Festyn sponsorował Pan Eugeniusz Bogucki radny powiatu ostrowskiego.
W programie wystąpili m.in. Zespół ludowy "Żurawiacy", Kapela Lipskich, Arkadiusz Kawalec - kapelmistrz cyrkowy. Przez wiele lat występował w cyrku Króla Szwecji. Dominika Bogucka zaśpiewała utwory Ewy Farny oraz "Tak mówił Papież", za którą otrzymała I nagrodę na festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Bielsku Podlaskim. Dzieci ze Szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Ewy Cholewskiej i Joanny Boguckiej wykonały: "Taniec motyli" i "Walc wiosennych kwiatów". Dawid Derewońko wraz z bratem i tatą wykonali utwory Jacka Kaczmarskiego. Ewa Moczulska przygotowała dla gości łabędzie z papieru. Strażacy z Bogut-Pianek zainscenizowali wypadek samochodu osobowego z rannym kierowcą, była to lekcja jak udzielać pomocy. Następnie zaprezentowali dzieciom nowoczesny sprzęt strażacki. Panie z Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadziły konkurs dla dzieci i dorosłych o szkodliwości picia alkoholu. Badania profilaktyczne: nadciśnienia krwi i poziomu cukru przeprowadził lekarz Sławomir Szewczyk wraz z pielęgniarkami. Można było również obejrzeć wystawę "Dzieci słońca",  "reportaż z Filipin" Tomka Mateusiaka. Na imprezę przybyli m.in. Danuta Janusz Kierownik Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej, władze gminy, zaproszeni goście i społeczeństwo gminy. Roman Świerżowski Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach powiedział na zakończenie, że jesienne festyny z pod wiatraka przeszły do historii, jestem zadowolony z nowej formy wiosennego festynu i zainteresowania mieszkańców gminy. Dziękował wszystkim współorganizatorom za pomoc przy organizacji festynu.

Poniżej galeria zdjęć z festynu.

Wybierz język
Polish English German Italian Portuguese Russian Spanish